robootika kokkupressitult

Ehita oma Bristlebot

Bristlebot, otsetõlkes harjasrobot, on hambaharja peast, patareist ja mootorist koosnev pisike vibreeriv robot (vaata tema tegutsemist allolevast videost). Toome siinkohal ära Evil Mad Scientist blogis ilmunud õpetuse, kuidas omale sarnane minirobot ehitada.

Alustuseks on tarvis loomulikult hambaharja, eelistatavalt sellist, mille harjased on ühes suunas kaldu. Kui harjased on eri pikkusega, võiks nad kääridega tasaseks lõigata. Seejärel lõika hambaharja pea tangidega otsast.

Bristle1.jpgBristle2.jpg
Nüüd on meil vaja vibreerivat piipari mootorit või mõnda muud pisikest mootorit, millel on tasakaalustamata väljundvõll. Võid selle tellida näiteks siit.

Bristle3.jpgBristle4.jpg
Mootori pinge võiks olla vahemikus 1-9V, jõuallikana tasub kasutada aga leelis- või liitiumakut või kellapatareid pingega 1,5V või 3V. Mootori ühendamiseks patareiga jooda kaks juppi vasktraati mootori terminalide külge.

Bristle 55.jpgBristle6.jpg
Järgmine oluline komponent on vahtteip (pehme vahtkummist teip, mis kleepub mõlemalt poolt). Kinnita tükike hambaharja peale ja lisa sinna mootor. Vahtteibi eesmärk on hoida mootor paigal nii, et selle ringipöörlev osa (mille eesmärk on vibratsioone tekitada) ei puutu vastu hambaharja.

Bristle7.jpg
Painuta vasktraadid nii, et patarei mahuks kenasti nende vahele ja teip hoiaks seda paigas. Nüüd ongi robot valmis! Kui see liikudes paremale või vasakule kaldub, siis arvesta sellega, et patarei ja mootori paigutus, harjaste kuju ja mootori pöörlemine mõjutavad kõik roboti liikumist – proovi näiteks patarei ümbes pöörata ja vaata, kas suund muutus sirgemaks.

allikas: Evil Mad Scientist Laboratories

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

Sildipilv

%d bloggers like this: